Õpilased tutvusid riigiasutustega

Valga Priimetsa Kooli 9ndate klasside õpilastel oli taas võimalus osaleda programmis MINU RIIK.

Külastati Vabariigi Valitsuse hoonet ning Toompea lossi, kus töötab Riigikogu. Stenbocki majas tutvuti peaministri ja ministrite tööga. Õpilased said istungitesaalis istuda valitsusliikmete istekohtadel, viibiti pressiruumis. Vaatamata jahedale ilmale käidi ära ka rõdul, kust avanes imeline vaade vanalinnale.
Riigikoguhoones korraldati meile giidiga ekskursioon. Ajakirjanike rõdult saadi ülevaade istungitesaalist ja giid jagas teadmisi Riigikogu toimimisest. Kohtuti riigikogu liikme Priit Sibulaga, kes on pärit Valgast, siin kasvanud, õppinud ja kelle poliitikutee sai alguse just meie kodulinnast. Vastati viktoriiniküsimustele ja parimatele vastajatele jagus loosiõnne tahtel ka kingitusi.
Päev lõppes huvikäiguga Tallinna Teletorni, kus õpilastel oli võimalus uudistada kõike ning nautida kauneid vaateid linnale.
Õppepäev oli arendav ning kindlasti jääb see kauaks kõigile meelde. Selline harukordne võimalus ning meie riigi tähelepanu annab kinnitust, kui palju riik hoolib meie noortest. Õppepäeval osalemine avardas õpilaste silmaringi, andis parema arusaamise kodanikuõpetusest ning kinnistas teadmisi ühiskonnaõpetuses.

Fotod õppepäevast