HEATEGEVUS

Jõulukuul 7. detsembril 2018 toimunud  jõululaadal kogutud rahasumma oli 281 eurot.
Loe edasi

*******************************************************************************

7. detsembril 2017 toimunud jõululaadalt kogutud raha on annetatud heategevuseks.
10. jaanuaril kogunesid klasside esindajad, et otsustada, kuhu ja kellele annetada raha. Üksmeelne arvamus oli, et 40 euroga toetatakse lapse haridustee jätkamist Aafrikas. Tänaseks on raha laekunud MTÜ Mondo arvele, kust vabatahtlike kaudu viiakse see Ghanas asuvasse kooli, kus õpib meie kooli hoolealune Gladys Leh-Era Gana.
(Loe lähemalt siit: http://vpmk.edu.ee/maailmaharidus/)
Ülejäänud raha, 200 euroga toetatakse Valga valla koolis õppiva vähihaige lapse ravi.

Suur aitäh kõikidele meie kooli heasüdamlikele õpilastele,
õpetajatele ja lastevanematele!
Teiega koos saame muuta lapsi õnnelikumaks ja nende elu paremaks nii lähedal kui kaugel!

*************************************************

10 января состоялось собрание представителей от классов, на котором было принято решение о пожертвовании денег, собранных на ярмарке. Единогласно было решено, что 40 евро традиционно перечислим  на обучение ребёнка в Африке, в рамках проекта мирового образования (MTÜ Mondo). Деньги будут направлены в школу, где учится наша подопечная Gladys Leh-Era Gana.       (http://vpmk.edu.ee/maailmaharidus/).
Оставшиеся 200 евро решено пожертвовать ребёнку  уездной школы больному раком.

Сердечная  благодарность нашим ученикам, учителям и родителям, участвующим в благотворительности!

***********************************************************************************
TOETAME LAPSE  HARIDUSTEED  AAFRIKAS
*******************************************************
Kingi jõuludeks kits Ghana lesknaisele või koolikott Afganistani tüdrukule. Tutvu kõikide Mondo heateokingitustega siin
*******************************************************************
Aitäh, et annetuse Gladys Lah-Era toetuseks ka sel aastal tegite. Tüdruk käib nüüd põhikooli vanemas astmes 7. klassis – Logre Junior High School.

Riina Kuusik-Rajasaar
MTÜ Mondo

Gladys Leh-Era Gana
November 2018
********************************************************************
2. novembril 2015: MTÜ Mondo kiri:
“Kolog Pulaah ei ole kooli naasnud ja seega oleme ta Mondo toetusprogrammist välja arvanud. Küll aga on meie vabatahtlik Mai käinud nüüd mitmel korral Logre põhikoolis, ja saanud koolidirektori vahendusel soovituse meie toetusprogrammi lisada Gladys Gana nimelise tüdruku, kes käib neljandas klassis. Tüdruku ema elab Cote d’Ivoire’is, isa on surnud. Elab vanaema, venna ja vennanaisega. Kokku on tal kolm venda, ülejäänud nooremad – perekonna majanduslik olukord on äärmiselt kesine; püüame igal juhul Gladyst toetada. Gladys on tubli matemaatikas ja inglise keeles. Keel meeldib ja loogikas hea. Üsna tagasihoidliku natuuriga.
Gladys Leh-Era Gana

Valga Priimetsa Kooli hoolealune laps
2015 – käesoleva ajani
Logre põhikool, Kongo küla, Ghana, Aafrika

************************************************************************

Valga Priimetsa Kooli toetuslaps Aafrikas Ghanas  Gladys Leh-Era Gana, kes 2017/2018. kooliaastal õpib Logre põhikooli kuuendas klassis.

********************************************************
Videointervjuu Gladysega on salvestatud novembris 2015:

Vaata videot siin

Fotod

Elust Ghanas  MTÜ Mondo vabatahtliku
õpetaja Toomas Liivamägi pilgu läbi.

Eestlaste toel koolis käivaid lapsi on 2017. aastal Logre põhikoolis 126
ja keskkoolis 37.