Veeohutuskoolitus Päästeametis / 6 марта в школе состоялась итоговая линейка, на которой были подведены итоги II триместра и участия учеников в олимпиадах

1B klass külastas kolmapäeval 07. märtsil Valga Päästeametit ja kuulas väga õpetlikku koolitust teemal „Veeohutus“. Õpilatele räägiti, et ujuma tohib minna ainult täiskavanud inimesega koos ja üksinda ei tohi mitte mingil juhul seda teha. Üle korratud sai ka abi kutsumine ja  hädaabinumber 112, mida lapsed hästi juba teadsid. Räägiti veeõnnetuse põhjustest, ujumise abivahenditest ja paadisõidust. Lapsed said selga proovida päästeveste, et nad saaksid aru selle õigesti kasutamisest. Nikale pandi käele käepael nimega ja selgitati, miks peab seda rahvarohkes kohas kasutama. Kuigi lastel oli väga suur soov rääkida palju oma kogemusi ja juhtumusi, sai  kahjuks aeg otsa. Lisaboonusena tutvustati meile ka päästeameti autosid. Lapsed said ka ise autos käia ja sireeni kuulata. Väga vahva vahejuhtum oli häire andmine, kui meie õpetajad pidi kiirest minema väljakutsele ja pärast selgus, et väljakutse tuligi meie koolist. Nägime oma silmaga, kui kiiresti päästjad reageerivad. Kingituseks saime kaks värvipilti ja koolis meenutasime, mida õpetlikku kellelegi meelde jäi. Lastele meeldis väga ning täna tahtsid kõik päästjaks saada.
****************************************************
Ученики 1Б класса 7 марта посетили службу спасения, где для них провели очень полезный курс «Безопасность на воде».
Ученикам рассказали, что плавть можно ходить только под присмотром взрослых. В неотложных случаях надо сообщать о случившемся по номеру 112, что первоклассники уже хорошо знали. Говорили о причинах несчастных случаев на воде, вспомогательных средствах для плавания и катании на лодках. Ученики смогли попробовать применять спасательные жилеты. Как бонус, ученикам показали спасательные машины. Увидели, как быстро спасатели реагируют на вызов. Экскурсия очень понравилась, теперь все в классе хотят стать спасателями.
****************************************************
Fotogalerii